ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İÇİN ÇEVRE GÖREVLİSİ UZAKTAN EĞİTİMİ BAŞVURUSU!!!  8.5.2018

07 Mayıs 2018

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir.

07-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi başvuruları alınacaktır.

Eğitime başlangıç tarihleri başvuruların alınmasını müteakiben e-posta ile bildirilecektir.

>Bu eğitime ilk defa çevre görevlisi belgesi almak isteyen çevre mühendisliği bölümü mezunları ve çevre mühendisliğinde lisansüstü eğitim almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Belirtilen meslek grubu dışında olanlar başvuru yapamayacaktır.

> Daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar bu eğitime katılmayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.

> İzin lisans sistemi üzerinde belgesi iptal edilmiş Çevre Mühendisi olanlar da bu eğitime katılacaklardır.

>Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaktır.

>Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

>Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

>“Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankasından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

> Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. (e-devlet üzerinden doğrulama kodlu mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir.)

>Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

> Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

> Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

>Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için 15.05.2018 tarihinden sonra Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında (http://ced.csb.gov.tr/) duyurusu yapılacak olan  yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturarak giriş sağlayacak ve  “Çevre Görevlisi Belge Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

Not: Başvurular kontenjanla sınırlıdır.

Başvuru linki: http://uzaktanegitimcsb.gov.tr

 

Sorumlu Personel

Unvanı

Telefon

e-posta

Pelin BAŞARISOY

Çevre ve Şehircilik Uzmanı

410 19 85

pelin.basarisoy@csb.gov.tr

Ali ÇEVİK

Şehir Plancısı

410 19 95

ali.cevik@csb.gov.tr

Şaban TAMDEMİR

Mühendis

410 18 64

saban.tamdemir@csb.gov.tr

Hakan YEŞİL

Mühendis

410 19 73

hakan.yesil@csb.gov.tr

Naile Nurten YERSİZ

Şube Müdürü

410 18 65

nnurten.yersiz@csb.gov.tr