21 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi  23.11.2018

21 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi başvuruları alınacaktır. Eğitime başlangıç tarihleri başvuruların alınmasını müteakiben e-posta ile bildirilecektir.
  • Bu eğitime; Üniversitelerin Çevre Mühendisliği Bölümü Mezunları ile Çevre Görevlisi Belgesi olup, süresi içerisinde belgesini vize ettirmeyen Çevre Mühendisi bölümü mezunu Çevre Görevlileri, mevcut belgeleri geçersiz sayıldığından, bu eğitime başvuru yaparak yeniden Çevre Görevlisi Belgesi almaya hak kazanacaklardır.
  • Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaktır.
  • Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
  • Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir. Sertifika alan adaylar en geç bir yıl içerisinde https://ecbs.cevre.gov.tr  adresinden Çevre Görevlisi Başvurusu yapacaklardır. Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ekran  görüntülerine ulaşmak için tıklayınız.
  • “Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankasından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.
  • Eğitim Ücretini yatırmadan başvurunuz tamamlanmış sayılmayacaktır.
  • Eğitim başvurusu için e-devletten alınacak mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. -Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.
  • Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.
  • Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
  • Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Eğitimi aldıkları grubun eğitimi tamamlamasına müteakip, Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) üzerinden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak başvuru yapacaklardır.

 İletişim için;

 Adı-Soyadı

E-Posta Adresi

Nejat AYDIN

nejat.aydin@csb.gov.tr

Zeynep Çağrı KOÇAK

zcagri.kocak@csb.gov.tr

Şaban TAMDEMİR

saban.tamdemir@csb.gov.tr

Ömer ULUTAŞ

omer.ulutas@csb.gov.tr

Hakan YEŞİL

hakan.yesil@csb.gov.tr